Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Dzien Języków Obcych w Akademii Przyszłości

Przedszkolaki na zajęciach języka angielskiego

w Akademii Przyszłości w Choroszczy

 

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków, którego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych.

Jako, że nauka języków obcych jest niezwykle ważna święto to od kilku lat jest również obchodzone w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy.

W tym roku zostaliśmy zaproszeni na specjalnie przygotowane zajęcia językowe do Centrum Innowacyjnej Edukacji – Akademii Przyszłości, która znajduje się w Choroszczy. Szkoła prowadzona jest przez mamę naszego przedszkolaka, Michała Kropiewnickiego panią Justynę Kropiewnicką. Okazało się, że metoda FunTown Junior, jaką pracuje się w tej szkole,  połączona z charyzmatyczną, pełną energii lektorką – panią Fransiską  z Indonezji sprawiła, że nauka języka angielskiego okazała się doskonałą zabawą. Bariera językowa zniknęła bardzo szybko kiedy pojawiła się kolorowa gąsienica, która swoim urokiem od razu podbiła serca dzieciaków.  Razem z nią powtarzaliśmy kolory i liczby, śpiewaliśmy piosenki oraz rozmawialiśmy o bajcie „Three little pigs”. Zajęcia w Akademii Przyszłości sprawiły ogromną radość naszym przedszkolakom. Piękne balony oraz kolorowanki, były miłym upominkiem, który nasze przedszkolaki zaniosły do domu opowiadając o wrażeniach z tak wyjątkowego spotkania z językiem angielskim.

Bardzo dziękujemy Pani Justynie Kropiewnickiej za tak aktywne włączenie się w zorganizowanie Europejskiego Dnia Języków Obcych dla naszych maluchów i zarażenie ich swoją pasją do nauki języka angielskiego.  W tym roku w ofercie Akademii Przyszłości znajdziecie  również zajęcia z Arytmetyki Mentalnej dla klas 0-3, dzięki którym matematyka stanie się bezproblemowa a skomplikowane obliczenia zrobicie w pamięci. W ciągu roku szkolnego Akademia Przyszłości oferuje zajęcia z języka angielskiego metodami Funtown i Funtown Junior i Arytmetyki Mentalnej - Amakids a wakacje trzygodzinne warsztaty dla przedszkolaków (lipiec) oraz całodniowe warsztaty w języku angielskiem dla starszych dzieci stylizowane na wioskę angielską pt. Fuzzy Summer. Możecie tam też zorganizować tematyczne urodziny swoim dzieciom. Mamy więc nadzieję, że jeszcze będziemy gościć w tej placówce.

Małgorzata Hubbell

Monika Pawłowska