Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Dzien Misia

„Dzień pluszowego misia”

W dniu 24.11.2023r. dzieci z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym, jedno lub wielokolorowym przyjacielem –  Misiem. A każdy z nich był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień w każdej grupie rozpoczął się od pokazu oraz przedstawienia swoich maskotek. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie bawiły się przy piosenkach „Szare misie:, „Jadą, jadą misie”. „Idziemy do Zoo.” Nie zabrakło również zadań wymagających uwagi i koncentracji, takich jak: prezentacja multimedialna na temat misiów w przyrodzie, quiz o misiach. zgadywanki z łapką oraz misiowa gimnastyka. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało order pluszowego misia .Ten dzień w Przedszkolu dostarczył dzieciom mnóstwo radości, uśmiechu, pozytywnych wrażeń oraz zintegrował ich podczas wspólnej zabawy         z kolegami i swoimi pluszakami.

30 listopada odbyło się również rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego  „Mój przyjaciel miś”. Do jury wpłynęło aż 45 pięknych, oryginalnych, kreatywnych  i barwnych prac. Organizatorzy nagrodzili 15 najpiękniejszych prac pięknymi książkami oraz dyplomami natomiast każdy uczestnik został oprócz dyplomu  drobny upominek.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!