Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Dzien Kropki - dzien talentow

Dzień Kropki – święto wiary we własne możliwości

w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

 

Dnia 15 września 2023 r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – dzień wiary we własne możliwości i zrozumienia swojej wartości. Dzieci tworzyły wyjątkowe dzieła sztuki, które mówią nam o tym, że każdy ma w sobie olbrzymi potencjał i talent.  Inspiracją dla naszych przedszkolaków była – mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce, uświadomiła sobie ,że każdy człowiek – mały i duży – ma swoją wartość. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawach ruchowych i manipulacjach matematycznych z wykorzystaniem kółek i kropek. Starszaki brały udział m.in. w kreatywnych zajęciach z książką H. Tullet „Naciśnij mnie”. Również tematem przewodnim dzisiejszych zajęć z j. angielskiego były zabawy z kolorową chustą pełną różnorodnych kropek imitującą zaczarowaną łąkę. Dzień KROPKI, to był prawdziwy  dzień odwagi, wiary we własne możliwości, rozumienia swojej wartości poprzez kolorowe zakropkowane zabawy, które przyniosły naszym przedszkolakom mnóstwo uśmiechu i radości.