Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Start

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta”.

Jan Paweł II

 

Przedszkole Samorządowe w Choroszczy od 20 lat nosi imię papieża Jana Pawła II. Jest to postać wszystkim nam bliska i dlatego chcielibyśmy, aby nasze przedszkolaki już od najmłodszych lat poznawały osobę tego niezwykłego, wielkiego Polaka. W naszych działaniach staramy się przybliżyć dzieciom osobę Jana Pawła II oraz wartości jakie głosił.

Od 2011r. organizujemy Regionalny Konkurs Plastyczny pod patronatem Burmistrza Choroszczy „Zanim Karol został Janem Pawłem II” cieszący się ogromnym zainteresowaniem. My również bierzemy udział w licznych konkursach związanych z postacią Jana Pawła II. Zachęcamy również rodziców do czynnego włączania się w nasze akcje. Dzięki tej współpracy mogliśmy urządzić piękną wystawę ph. „Wiązanka dla Jana Pawła II” czy posłuchać wierszy biorących udział w poetyckim konkursie „Wspomnienie o Janie Pawle II”.

Jako placówka należąca do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II co roku spotykamy się z innymi przedszkolami, gdzie dumnie reprezentujemy naszą placówkę oraz bierzemy udział w świetnej zabawie z dziećmi z innych przedszkoli. Jest to okazja do integracji i poznawania nowych, ciekawych ludzi, którym bliskie są te same ideały.

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest pielęgnowanie wartości bliskich sercu papieża Jana Pawła II. Mamy nadzieję, że będą one towarzyszyły naszym wychowankom przez całe życie.

Zespół do spraw Patrona