Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

JP

  Św. Jan Paweł II – nasz Patron

  Jak co roku w październiku przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II obchodziły tydzień poświęcony sylwetce naszego Patrona – św.Jana Pawła II – 16.10.2023r. - 20.10.2023r. Papież był niezwykłym człowiekiem. Swoim życiem dawał przykład głębokiej wiary, prawdziwej miłości i żarliwej modlitwy. W tym czasie dzieci słuchały wierszy i opowiadań przedstawiających życie Patrona, wykonywały w swoich grupach prace plastyczne poświęcone Papieżowi: albumy dedykowane Ojcu Świętemu, laurki i serduszka oraz kolorowały portrety Papieża. Przedszkolaki śpiewały ulubioną pieśń papieża ,,Barkę”. Jednym z wydarzeń tygodnia papieskiego obchodzonego w naszej placówce było złożenie kwiatów przez dzieci z naszego przedszkola pod pomnikiem Jana Pawła II przy kościele parafialnym w Choroszczy. Nasze przedszkole podczas trwania tygodnia papieskiego było udekorowane pięknymi, kolorowymi pracami dzieci. Było to nasze wspólne, radosne święto, pełne pozytywnych emocji jakie towarzyszyły osobie Ojca świętego Jana Pawła II.

                                                       Przedszkole im. Jana Pawła II w Choroszczy