Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Uncategorised

Prawa Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka w Przedszkolu w Choroszczy

 

Nie ma dzieci, są ludzie” pisał Janusz Korczak blisko sto lat temu. 20 listopada 2019r. spotkaliśmy się z dziećmi z grup 5-6 latkach, aby porozmawiać o ich prawach i obowiązkach.

Dzieci opowiadały o prawach, które są dla nich najważniejsze tj. prawie do miłości, opieki i szacunku. Wspólnie oglądaliśmy prezentację obrazów przedstawiających dzieci przy różnych czynnościach w różnych epokach. Przedszkolaki bardzo dojrzale wypowiadały się o uczuciach, podkreślając, że dziecko ma prawo również być szczęśliwe lub smutne i może się rozpłakać jak dzieje się mu krzywda. Również zadanie dotyczące zinterpretowania ilustracji i przypisania jej do konkretnego prawa nie sprawiła dzieciom większych problemów.

Następnie każda z grup zaprezentowała jeden utwór związany z wybranym prawem. I tak Tygryski śpiewały o tym, że wszystkie dzieci, nie ważne na jakim kontynencie żyją, tak samo chcą się bawić i uczyć. Słoneczka zaśpiewały o tym jak ważna jest rodzina w życiu małego człowieka. Grupa Misiów swoją piosenką zwróciła uwagę na to, że dzieci chcą się uczyć i odkrywać świat. Na koniec Biedroneczki opowiedziały nam w swoim wierszu jak ważną sprawą jest ojczyzna.

Ostatnim punktem programu było wspólne obejrzenie bajki Franklin – refleksja nad tym czym są obowiązki i ile prawdziwej radości daje sumienne wywiązywanie się z nich.

Na koniec Pani Dyrektor Bożena Lenczewska podziękowała wszystkim tak aktywnego zaangażowania i pogratulowała ogromnej wiedzy, jaką wykazały się przedszkolaki.

 

Dzień Postaci z Bajek

Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej na Dzień Postaci z Bajek

Z wizytą na poczcie

Z wizytą na poczcie

Dnia 04.11.2019 r. dzieci z grupy „ Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego Im. Jana Pawła II w Choroszczy wybrały się na wycieczkę do Urzędu Poczty Polskiej w Choroszczy. Miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy urzędników pocztowych oraz poznać zakres usług wykonywanych na poczcie. Bardzo serdecznie przywitały nas Panie, które troskliwie się nami zajęły. Najpierw opowiedziały historię poczty, jak wyglądało to kiedyś , a jak wygląda teraz. Następnie zwiedziliśmy hol poczty, a także stanowiska, przy których obsługuje się klientów.

Pani pokazała nam duży stempel, był to datownik. Wykonaliśmy kilka stempli na kopertach. Następnie przedszkolaki zwiedziły inne pomieszczenia, m.in. sortownie. Dzieci poznały wyposażenie poczty, zwracały uwagę na skrzynki pocztowe, worki na listy i logo poczty.

Na koniec przedszkolaki otrzymały małe upominki – kolorowanki z logo poczty, za które serdecznie dziękujemy. W zamian za miłe przyjęcie dzieci z grupy„ Pszczółki” podarowały załodze Poczty własnoręcznie wykonaną pocztówkę z podziękowaniami za wizytę w Urzędzie Pocztowym.

Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem. Pszczółki wracały do przedszkola z bagażem miłych wrażeń. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie

Dzien Niepodl

Święto Niepodległości - wspólnie śpiewamy hymn Polski