Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Galeria Opłatek

Galeria KOLĘDA

Kolęda Przedszkolaka

 

Konkurs Piosenki Świątecznej pt. Kolęda Przedszkolaka

 

 

 

Jedną z tradycji Przedszkola Samorządowego w Choroszczy jest organizowanie konkursu piosenki świątecznej  pt. „Kolęda Przedszkolaka”.  20 grudnia odbył się tegoroczny konkurs prowadzony przez panią Dorotę Sawicką. Dzieci występowały w dwóch kategoriach wiekowych: maluszki (3 – 4 latki) i starszaki (5 – 6 latki). Poziom konkursu był bardzo wyrównany. Dla wielu z nich był to pierwszy publiczny występ. Tym bardziej jesteśmy dumni, że wszystkie dzieci pokonały początkową tremę i pięknie, z uśmiechem prezentowały przygotowane piosenki i kolędy.

 

I tak w kategorii dzieci młodsze wygrała Patrycja Markowska z piosenką „Święty Mikołaj”, drugie miejsce zdobyła Weronika Aneszko śpiewająca kolędę, zaś trzecia nagroda trafiła do zespołu Smerfów z składzie: Ola Malinowska, Maja Jarosz, Kornelia Ordziejewska, Karol Winnicki i Feliks Ołdakowski występujących z piosenką „Święty Mikołaj”. W tej grupie wyróżnienie zdobyła Małgosia Matuszewska śpiewająca piosenkę „Pachnący gość” oraz Kaja Dziejma z piosenką „Bal krasnoludków”. Upominki za udział otrzymali Chowański Sylwester i Żurawska Matylda z piosenką „Pachnąca choinka”.

 

W kategorii starszaków pierwsze miejsce otrzymała Emilia Szyszko śpiewająca piosenkę „Mikołaje są na świecie”, drugie miejsce zostało przyznane Oli Arciszewskiej za wykonanie piosenki „Gdy w pokoju rośnie choinka” zaś trzecia nagroda trafiła do Fabiana Wierzbickiego za zaśpiewanie piosenki „Mikołaj”. W tej kategorii upominki za udział otrzymał Aleksander Perkowski za wykonanie piosenki „Świeć gwiazdeczko” i Ola Zinówko za zaśpiewanie kolędy.

 

Gratulujemy wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów.