Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Galeria Opłatek

Galeria KOLĘDA

Wilki

 

Wyjazd na przedstawienie teatralne „Wilki i koźlęta”.

 

W piątek, 16 grudnia 2016r. przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy oraz Barszczewa wyjechały do Białegostoku na przedstawienie teatralne „Wilki i koźlęta”. Jest to opowieść inspirowana znaną baśnią braci Grimm.

 

Dzieciaki, poprzez oglądanie perypetii dwóch rodzin mieszkających na ulicy Bajkowej: Wilków i Koźląt odkrywają jak istotne jest dobre wychowanie, szacunek do starszych i uczciwość. Śledząc niezwykle ciekawe losy bohaterów dzieci poszukują odpowiedzi na pytanie: jakie wartości są godne naśladowania i do czego może prowadzić nieposłuszeństwo.

 

Interesującym elementem spektaklu była postać Księżyca, który pomaga dzieciom odpowiedzieć na pytania o to, co jest dobre, a co złe. I tu ciekawą rzeczą jest to, że bohaterowie opowieści nie są czarno – biali. Wszyscy mają swoje zalety, ale również popełniają liczne błędy. Księżyc prowadząc narrację bajki jednocześnie dzieli się z dziećmi ciekawostkami z zakresu astronomii.

 

Spektakl bardzo podobał się naszym przedszkolakom. Historia opowiedziana z dużą dawką dobrego humoru, w ciekawej scenerii sprawiła, że dzieci z wypiekami nie tylko oglądały bajkę, ale również brały czynny udział w przedstawieniu.