Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Spotkanie czytelnicze w bibliotece

 

SPOTKANIE CZYTELNICZE W BIBLIOTECE

 

 

 

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.

 

W dniu 18.10.2018roku dzieci z naszej grupy MISIE odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Barszczewie. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w „domu”, gdzie „mieszka książka”. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, a także kontynuacja akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki zwiedziły placówkę, dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

 

                Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów, jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej Na zakończenie dzieci wykonały, kolorowe zakładki do książek i obiecały często odwiedzać to ciekawe miejsce. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki.

 

Spotkanie odbyło się w radosnej i pełnej uśmiechów atmosferze, umożliwiło dzieciom bezpośredni kontakt z książką.