Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Apel

APEL Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI POŁĄCZONY Z WARSZTATAMI PLASTYCZNYMI DLA RODZICÓW

 

W przedszkolu w Barszczewie w grupie Misie - 14 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych rodziców, rodzeństwo i dziadków, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

Podczas występu dzieci recytowały wiersze patriotyczne opowiadające o historii Polski. Dumnie odśpiewały również hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Występ przedszkolaków, ich przygotowanie, zaangażowanie, postawa patriotyczna i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

Po części artystycznej zaprosiliśmy naszych gości na warsztaty plastyczne, z których każdy miał wynieść „coś” w barwach narodowych. Flagi, godła, kotyliony… - każdy wykonał pracę wzorowo. Był to mile spędzony czas, podczas którego wszyscy dobrze się bawili.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”.

Anna Białobłocka