Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Dzien Pluszowego Misia

 DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


 


25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”


Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Dzieci, opowiadały o swoich maskotkach, a następnie zaprosiły swoich przyjaciół do wspólnej zabawy.


Nasze spotkanie zaczęliśmy od gimnastyki z misiem, następnie były zabawy z chustą animacyjną, zabawy przy piosenkach oraz recytacja wiersza. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw i zadań. Przyszła więc pora na weryfikację wiedzy na temat misiów. Wzięły one udział w teleturnieju: „Jaka to melodia?” oraz w degustacji przysmaków „Słodkie, małe co nie co”- czyli miodku. Sprawdzone zostały także umiejętności manualne w konkursie plastycznym „W krainie pluszowego niedźwiadka” Każda grupa zrobiła swojego Misia, a prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zajęli I miejsce. W nagrodę otrzymali MEDALE!


Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Dzień ten był pełen wrażeń. Na pewno powtórzymy go w przyszłym roku.