Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Odzyskanie Niepodległości

 

UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA 100 -LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

 

W przedszkolu w Barszczewie dzieci (w ostatni dzień roboczy przed Świętem Niepodległości) obchodziły 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolacy zaraz po śniadaniu przystąpiły ochoczo do wspólnego wykonania flagi polskiej. Następnie każda z grup udała się do swoich sal by wykonać kotyliony w barwach narodowych.

 

Wzięły również udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszony przez Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Akcja „Rekord dla Niepodległej” polegała na śpiewaniu 4-zwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego” równo o godz. 11.11. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego starszaki z grupy „Misie” zaprosiły wszystkie dzieci na przedstawienie patriotyczne. Przedszkolacy z ciekawością słuchały pięknych piosenek oraz wierszy przygotowanych przez swoich kolegów. Po apelu dziewczynki z naszej grupy Ola Kociakowaska i Ada Lisztwinowicz udały się z delegacją do przedszkola w Choroszczy na uroczystą akademię, gdzie zaprezentowały wiersze o Polsce. Przyłączyły się również do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

 

To był dzień bardzo uroczysty oraz bogaty w różne wydarzenia, które na pewno zapiszą się w serduszkach naszych przedszkolaków.