Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Św. Jan Paweł II

                       Św. Jan Paweł II – nasz Patron

 Jak co roku w październiku obchodziliśmy w naszym przedszkolu tydzień papieski poświęcony sylwetce Patrona – św. Jana Pawła II oraz XIX rocznicę nadania imienia Jana Pawła II Przedszkolu Samorządowemu w Choroszczy. Papież był niezwykłym człowiekiem. Swoim życiem dawał przykład głębokiej wiary, prawdziwej miłości i żarliwej modlitwy. W tym czasie nasze przedszkolaki słuchały opowiadań i wierszy przedstawiających życie wspaniałego Polaka – Patrona naszego przedszkola. Dzieci wykonywały w swoich grupach prace plastyczne poświęcone Papieżowi: albumy dedykowane Ojcu Świętemu, laurki i serduszka. Kolorowały też portrety Papieża oraz wykonywały flagi papieskie. Jednym z wydarzeń tygodnia papieskiego obchodzonego tak uroczyście w naszej placówce było wyjście przedszkolaków pod pomnik Jana Pawła II przy kościele parafialnym w Choroszczy. Dnia 21 października 2022r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II (22 października). Dzieci z poszczególnych grup zebrały się w holu przedszkola przed portretem Papieża aby wspólnie zaśpiewać ,,Barkę” - ulubioną pieśń naszego  patrona. Nasze przedszkole podczas trwania tygodnia papieskiego  było udekorowane pięknymi, kolorowymi  pracami dzieci. Było to nasze wspólne, radosne święto, pełne pozytywnych emocji jakie towarzyszyły Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II.