Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Spotkanie z pielęgniarką

Wizyta pielęgniarki w naszym przedszkolu

Dnia 10 listopada 2022r, w ramach realizacji tematyki zajęć „Dbamy o zdrowie”, przybył do grupy Liski i Biedronki niecodzienny gość – Pani pielęgniarka, mama Tymona Sz. Pani Magdalena w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, gdzie pracuje i czym się zajmuje. Zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, kroplówki, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu, możliwość posłuchania bicia serca, bandażowanie czy mierzenie czepków wzbudziła ogromne zainteresowanie. 

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie.

 Wizyta naszego gościa zakończyła się pamiątkowym zdjęciem. Przedszkolaki wręczyły Pani pielęgniarce dyplom oaz laurkę z podziękowaniem za cenne rady i wiedzę. Serdecznie dziękujemy za wizytę!