Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy

Dzien Kropki - Dzien Talentów

Międzynarodowy Dzień Kropki w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

15 września obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Impulsem do stworzenia tego święta była opowiastka kanadyjskiego pisarza Petera H. Reynoldsa „The dot” (kropka) wydana w 2008r. Od tego czasu w ponad 200 krajach obchodzi się święto małej kropeczki, która jest symbolem wiary w swojej siły, umiejętności i zachęca do odwagi w wyrażaniu siebie poprzez różne formy artystycznych. Dlatego właśnie inna nazwą tego święta jest Dzień Talentów.

W Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy również obchodziliśmy to sympatyczne święto. Na początku dzieci zostały powitane przez Panią Dyrektor Bożenę Lenczewską, która wspierała je i chwaliła przez całe spotkanie. Dzieci przedstawiały program wcześniej wybrany z wychowawczyniami. I tak były piosenki w j. polskim oraz angielskim, wiersze oraz tańce ludowe i współczesne. Wspólnie oglądaliśmy plakat ph. Co możemy zrobić z kropki? i wspomniany wcześniej film „The dot” Dzieci wykonywały prace inspirowane kropką. Cześć otrzymała również pamiątkowe dyplomy.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Była to wspaniała okazja do integracji naszej społeczności przedszkolnej, która jak się okazało posiada naprawdę ogromną ilość różnorodnych talentów.